| Salutare072 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 7 a si tocmai ce m-am mutat la o noua scoala si nu imi plac colegii si nici profesorii, ce pot sa fac?
La scoala asta nu vreau sa stau si nici la cea veche nu vreau sa ma mai duc.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Eireann a răspuns:

Orice schimbare vine cu o perioada de acomodare. Toti colegii se cunosc intre ei dar tu ai ocazia sa faci o prima impresie exact cum iti doresti. Degeaba te muti din nou, asa o sa fie peste tot, nu exista scoala unde sa te intelegi perfect din prima cu toata lumea. Dupa ce o sa te imprietenesti cu cativa colegi o sa fie mai bine.

3 răspunsuri:
| Horus35 a răspuns:

Au trecut 3 zile... cum aia ajuns așa repede la concluzia că nu-ți plac?
Colegii ii vezi mai des, dar profesorii? Probabil de cand a început scoala nici nu ai avut cand să-i cunoști pe toți.

| Patronu1 a răspuns:

Dacă nu îți place nimic de nicăieri înseamnă că problema e la tine, încearcă sa a îți revizuiești atitudinea/comportamentul. Dacă nu e asta, cel mai devreme poți sa scapi de acolo după ce trece primul semestru

| Andreeush a răspuns:

Abia a început școala, de ce nu le acorzi o șansă noilor colegi?
Încearcă să îi cunoști, să te apropii de ei.