| Visage a întrebat:

sunt in clasa a 8a. si dupa cum bine stiti se va da un examen. luni la limba romana si miercuri la matematica... mie imi este frica sad.
In simulari la matematica am luat 5 si romana 6.50.
Fara sa invat deloc. Nici nu am deschis caietele. NIMIC! acum nu stiu ce sa fac media mea de 5-8 este 8 fix.
Ce ar trebui sa invat la romana?
Ce ar trebui sa fac la matematica.
Mersi de ajutor!

Răspuns Câştigător
| andrey_4736 a răspuns:

La romana inveti genul liric,genul epic,nuvela,basmul,balda,doina,rezumatul,caracterizarea unui personaj de basm,pastel,imnul,textul literar si nonliterar, caracterizarea unui presonaj din nuvela, fraza, morfologie si sintaxa, iar la mate degeaba te uiti la exercitii daca nu stii formulele.Geometrie in spatiu si plana si algebra.stiu astea pentru ca si eu sunt a-8a.Mult succes!

1 răspuns:
| anonimushd a răspuns:

Pai la romana din ce stiu eu iti da cv din pastel, din fabula parca, nuvela, nu mai stiu iar la mate fi atent doar la intrebari si gandestewinking