| Lukasz a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 9-a, pe profilul Stiinte ale Naturii si tocmai am luat un 3, 25 la matematica, trecut in catalog, au fost 6 exercitii, 3 le-am facut corect, iar pe celelalte 3 nu le-am facut deoarece nu am facut asa ceva in clasele 5-8, adica am facut, dar doar o singura data.
Acum nu i-am spus mamei mele deoarece mi-e cam frica si mi-e si frica sa nu raman corigent deja, profesoara e foarte stricta la note si nu stiu daca imi mai scot media.
Mie in mod normal nu-mi mai pasa de note de mult, dar ma tem sa nu raman corigent, se poate lasa cu corigenta din a 9a?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"se poate lasa cu corigenta din a 9a?" - oho, și încă cum"

| aXy99 a răspuns:

3,25 facand jumatate de test corect?
3/6 = 4, 5p
+1p din oficiu 5, 5 deci 6 in catalog.
Cat de corect le-ai facut? laughing

| Mynameis93 a răspuns:

Da