| RaduRada28 a întrebat:

Salut.Sunt in clasa a9a pe profilul mate info intensiv.Deoarece vom incepe la scoala sa lucram in CodBlocks parca si Pascal as vrea sa incep sa lucrez si acasa.Eu am un laptop vechi Toshiba Satelite (il am de 8 -9 ani)si in ultima vreme mi s-a stricat foarte des si din avest motiv vreau sa imi cumpar alt laptop. Dupa ce specificatii ar trebui sa ma orientez cand imi cumpar unul? Va rog sa le precizati amanuntit.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa aiba minim 4gb ram, placa video sa fie mai bunicica,(nu stii cand iti trebuie), 1TB,, dar iti poti achizitiona si un laptop cu specificatii minime la 1500 de lei, iti va merge ok, eu lucrez in Photoshop pe un Lenovo de 1000 de lei, deci da laughing)), daca vrei ceva mai bun poti incerca ce am zis mai sus, te va ajune pe la 2000 de lei