| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt in semestrul al 2-lea clasa a 11-a
Am probleme cu absentele, dirigintele ma cam uraste si mi-a pus absente in zilele de practica doar pentru ca am intarziat, facand peste 50 absente, nu am putut duce la timp scutire si dirigintele a convins consiliul sa semneze pentru a ma exmatricula.
Am inteles de la o profesoara care vrea sa ma ajute ca pot sa ma mut la alt liceu acum in caz de exmatriculare. Se poate face asta?

2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Logic ca te uraste, ai peste 50 de absente si pot pune pariu ca nu le-ai facut pe toate in zilele de practica. Ti-a dat preavizul de exmatriculare? Daca nu, nu te poate exmatricula

| capoi a răspuns (pentru BroascaCuElice):

Am vazut ca a mers cu el. si am peste da, logic ca nu toate de la practica, dar nu as fi avut probleme daca nu era el.
Dar vreau obligatoriu sa ma mut, face totul impotriva clasei