| anonim_4396 a întrebat:

Salut, sunt in semestrul al 2-lea clasa a 11-a Am probleme cu absentele, dirigintele ma cam uraste si mi-a pus absente in zilele de practica doar pentru ca am intarziat, facand peste 50 absente, nu am putut duce la timp scutire si dirigintele a convins consiliul sa semneze pentru a ma exmatricula. Am inteles de la o profesoara care vrea sa ma ajute ca pot sa ma mut la alt liceu acum in caz de exmatriculare. Se poate face asta?

10 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Du-te si cauta alt liceu pana nu e prea tarziu.

| DavidoffUser a răspuns:

Si eu am facut naveta o perioada cand am fost la liceu si le-am zis profesorilor de asta si nimeni n-avea nimic impotriva daca intarziam dimineata la prima ora 10-15 minute ca asta e, n-aveam cu ce sa vin sa fiu exact la 8 si m-au inteles, dar faceam tot posibilul sa ajung, doar ca in unele dimineti mai intarziam si-mi sunam colegii in caz ca era un profesor mai dur, sa-l anunte ca vin, dar o sa intarzii putin din cauza navetei.Deci nu-i nimeni vinovat ca ai tu absente.Intram in clasa, imi ceream scuze si ziceam motivul, asa, asa, asa si gata.Eu stiu cum vorbesti cu profesorii si ce prostii faci de vor sa te dea afara.Adica esti de 3 ani la liceu si nimeni INCA nu stie ca faci naveta.Te rog...

| En3Rgi a răspuns:

Sincer nu stiu.Dar daca tot nu umbli pe la ore si iti pierzi timpul prin alte locuri facand ceva probabil inutil, de ce vrei sa te mai duci la scoala? Nu vreau sa fiu rau dar asa e, daca nu iti place si nu iti pasa, fai altceva.

| capoi a răspuns (pentru En3Rgi):

Vreau sa termin clasele, si da am facut eu cam 25 absente dar restul sunt din cauza dirigului, si din alea 25 cam 20 sunt de la naveta, trebuie sa ma trezesc la 5 dimineata caci la 6 fix am buz.

| En3Rgi a răspuns (pentru capoi):

Sincer si eu am multe absente dar nu sunt in pragul de exmatriculare..nici pe departe.Incearca sa vorbesti cu ai tai, ei stiu despre situatia ta?

| capoi a răspuns (pentru En3Rgi):

Abia am aflat si eu de la diriginte, (el a propus exmatricularea) si ma gandesc sa ma mut la alt liceu mai... slab sa zic asa. Dupa cum m-a sfatuit o profesoara

| En3Rgi a răspuns (pentru capoi):

Nu stiu daca poti dupa ce esti exmatriculat, chiar nu stiu. Poti sa intrebi directorul, alt raspund nu am sa iti dau.

| capoi a răspuns (pentru En3Rgi):

Inca nu sunt exmatriculat laughing

| En3Rgi a răspuns (pentru capoi):

Inca, inseamna ca o sa fii daca spui "inca".

| capoi a răspuns (pentru En3Rgi):

Daca nu ma mut da