| Secrierulucia a întrebat:

Salut, sunt la profilul filo și vreau să-mi schimb și profilul si orasul...As vrea și as dori sa știu dacă este posibil ca să ma transfer la profilul pedagogic în alt oraș

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile se realizeaza la inceput de an scolar, numai daca intrunesti termenii si conditiile impuse de Ministerul educatiei si Invatamantului.
- media generala sa fie egala sau mai mare, ca a ultimul intrat de la acel profil
- sa ai toate mediile incheiate (fara corijente si fara note mici la purtare)
- sa dai diferenta de materii si evident sa iei note de trecere
- daca clasa respectiva mai are locuri libere
- daca directorul scolii unde doresti sa te transferi, aproba transferul