| Andrei0292 a întrebat:

Salut, sunt o persoana timida. Vreau sa vorbesc cu fete si nu stiu ce sa conversez cu ele, cum sa ma bag in seama cu ea f2f sau online? Mentionez ca ma 16 ani.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| litere123 a răspuns:

Încearcă să începi o conversație cu "Hei/Bună/Salut!" și nu cu o replică prostuță de agățat. Fii tu însuți și lasă-ți creativitatea să-ți zboare. Încearcă să-i adresezi întrebări scurte, să vă cunoașteți mai bine, dar nu pune presiune pe față respectivă. Totul va fi bine. Trebuie doar să ieși din zona ta de confort pentru puțin timp. Timiditatea nu e un defect, iar asta nu trebuie să te descurajeze. Cu trecerea timpului se va diminua câte puțin. Ai încredere în tine și fă primul pas.
Ai grijă!

2 răspunsuri:
| cristian200313 a răspuns:

Eu zic sa începi totul cu "Buna", dar sa ai curaj mare.

| ArthurWarner a răspuns:

Buna eu sunt fata hai sa vorbim. Am 17 ani? In ce liceu esti?