| Radu0088 a întrebat:

Salut sunt Radu am 14 ani clasa 7a și am o intrebare urmează să plec in Anglia cum o sa fie acol cu școala eu nu prea știu engleză sunt puțin panicat aștept raspunsurile voastre

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-ti fa probleme, primul an cand ajungi acolo te vor pune obligatoriu intr-o clasa pregatitoare de limba engleza: 1 an intreg, dupa care vei relua scoala de unde ai ramas.
Adica pierzi 1 an scolar, dara asta este sacrificiul pe care-l fac toti copii, care ajung intr-o tara straina.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greu. De ce pleci fără să știi engleza? Părinții tăi nu s-au gândit la asta? Nu e ok.