| anonim_4396 a întrebat:

Salut,sunt un baiat de vreo 14-15 ani si ma enervez foarte repede pot sa ma controlez dar asa cat sa nu iau la bataie pe orice(dar cand ma enervez foarte tare imi vine sa iau la bataie sa ucid Pe orice nu conteaza de la parinti pana la profesori).Un mod de controlat aceasta furie deci am batut la persoane si de 16-20 ani cand ma apuca nervi.Deobicei ma enervez ca nu se face cum vreau eu sau cand intra mama in camera mea si controleaza prin lucruri etcc.

6 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Poi ar cam trebui sa te bata careva, sa stii ca nu tot timpu poti sa faci tot ce vrei happy.Din cate am inteles eu, tu faci crize des, stiu cum e ca mai fac si eu, da rar. si nu pot sa ma controlez.Deobicei imi *** o tigara in gat si ma linstesc...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pari cam alintat, un fel de domnul Goe. Daca bati din picior si daca nu se face cum vrei tu nu e bine. Daca asa te au educat parintii asa sa te aiba.

Apuca te si tu de un sport ceva sa iti mai consumi din energie.

| roxaa15 a răspuns:

Bine ca nu te-ai intalnit cu mine pana acum ca iti artam eu nervi, iti trgeam una de iti adunai muci, auzi la el sa ii vina sa bata pe tota lumea ca nu se face cum vrea el.Bai razgaiatule o sa te loveasca viata in piept si o sa crezi ca te-a lovit trenu. Sfatu meu, cand te enervezi si iti vine sa bati pe careva dati cu capu de perete si te calmezi instant

| angelicsin a răspuns:

Nu poti controla pe nimeni sa iti faca voia, si nimeni nu iti face voia daca nu stii sa vorbesti happy ""arta conversatiei"" e si "arta" controlului happy, cititl ajuta la a forma un astfel de talent, si o intelegere putin mai mult decat rudimentara a psihologiei umane,
partea cu mama care e usor de rezolvat incuie-ti usa sau explica cu frumosul de ce nu suporti sa iti controleze in lucruri...

iti sugerez Artele martiale ca in mod de a iti cunsuma energia si a inti calma nervii happy alege-ti un stil care sa te reflecte si practica-l Krate, jujitsu, judo, Mutai, Karvmag, Kendo, etc... daca vrei sa il practici singur sau la un club asta decizi tu

personal asa am trecut de ""atacurile"" de violenta din adolescenta, am fost mai rau ca tine, eu am vrut sa arunc scoala in aer si chiar am incercat. si exmnatriculat pentru asta laughing

| MoTaNeLL a răspuns (pentru angelicsin):

Daca practic mutai jujitsu etc poate o iau si mai rau la bataie pe cineva!

| angelicsin a răspuns (pentru MoTaNeLL):

Artele martiale nu sunt doar ""bataie""