| OchiiCaprui a întrebat:

Tatal meu este foarte inalt, iar mama este mica de inaltime, iar din pacate eu seman cu mama sad.
Ce as putea face ca sa ma mai inalt?
Ps: am 14 ani si stiu ca unui baiat nu-i foarte bine sa fie scund

Răspuns Câştigător
| Λησηумσцѕ a răspuns:

Uite aici cateva metode:
- Exercitii fizice: abdomene si flotari
- Dormi la timp, la ore potrivite
- Consuma alimente sanatoase (ce include peste, lactate)
- Utilizeaza suplimente nutritive (vitamine care contin aminoacidul numit glicina - care stimuleaza eliberarea de hormoni de crestere)
- Mese mai mici decat mese copioase (adica mananci putin si des)
- Poti face modificari in dieta (regim alimentar bogat in aminoacizi, proteine, calciu dar si calorii).
- Poti face cat mai multe exercitii fizice (alergari cu viteza, baschet, Atarnari ( stai atarnata de o bara de exemplu pentru cresterea picioarelor), Exercitii de stretching (intinderea spatelui, intinerile in fata, in laterale), sariturile.
Sper ca te-am ajutat.
Ceau!

2 răspunsuri:
| robi1990 a răspuns:

Si ce inaltime ai?

| dusmanul86 a răspuns:

Apucate de baschet sau handbal. ajuta foarte mult