| anonim1333888801 a întrebat:

Salut, tatalui meu tocmai i s-au furat 15mii de lei din masina (erau intr-o borseta, ascunsi in partea pasagerului unde isi tine picioarele, in fața), el a observat ca nu mai este (borseta) acolo dupa ce a fost in 3 locatii diferite, (ele fiind la 20 de minute distanta fiecare, mergand in aceleasi locuri in fiecare zi). Intrebarea mea este, sunt sanse sa isi recupereze banii? El spune ca nu are de ce sa se duca la politie pentru ca pierde timp degeaba

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca nu se duce la politie clar nu isi va vedea niciodata banii. Ca doar nu vine nimeni la usa sa ii aduca inapoi de bunavoie. Banuiesc ca masina aia ate geamuri sparte, inchuietori fortate, amprente. Destul de simplu pentru politisi sa faca o ancheta.

| Mosotti a răspuns:

Parerea mea ca s-ar putea ca taica-tu sa aiba vreo amanta si sa-i fi dat banii aia, iar el sa zica ce i s-a furat.
Asta o varianta daca e ca, colegii care spun ca stia despre asta.
Cine stie ce i-a luat aleia cu banii aia.

Daca nu, sa se ia amprente, alta sansa nu e. Desi daca nu stie cine, ce sa faca politia?! Sau daca ala a folosit manusi (tampit era sa nu foloseasca), adios.
Plus ca nu lasi asa ceva in masina acolo, e iar suspect putin. Ii ascundea la motor undeva, dar nu jos sau in masina unde se cauta prima data. Sume ca alea se tin doar in banca in general, le scoti doar strict cand transporti banii imediat dupa ce ai scos, acolo unde trebuie sa-i dai.

| Andreeush a răspuns:

Și cum are impresia că își va recupera banii dacă nu se duce la poliție?

| Donsavas a răspuns:

Sa sune la poliție altfel n are nicio șansă să mai vada acei bani.

| ywar a răspuns:

Porneste in Urmarire generala. Anchetele comisarului Antonescu.

| aimullah123 a răspuns:

Mie mi se pare ceva suspect.
Pierzi 15000 lei si mai ai si suspiciunea ca ti-au fost furati iar tu tratezi totul cu indiferenta?
Parerea mea ( atentie! doar parerea mea) e ca tatal tau stie ceva despre toata chestia asta.
Banii i-au fost "furati" din masina deci cineva a deschis usa si asta inseamna ca acolo sunt amprente straine daca a fost un hot deci politia ar avea cum sa gaseasca hotul. Ba mai mult, cand stii ca ai bani in masina 100% incui usa ceea ce inseamna ca daca i-a furat cineva a fortat usa ca sa o deschida (caz in care v-ati fi dat seama).
Ba mai mult cine i-a luat cred eu ca stia unde era geanta si ca acolo erau bani.
Eu raman la parerea mea ca tatal tau stie ce s-a intamplat cu banii. Repet, e doar parerea mea.
Ceea ce m-a determinat sa cred asta este faptul ca nu vrea sa sune la politie in ciuda faptului ca a disparut o suma foarte mare de bani

| Furnicuta000 a răspuns (pentru aimullah123):

Exact. Cu siguranta cine a furat banii nu e un strain. Sa se gandeasca la toate persoanele carora le-a spus de existenta acelor bani. E putin probabil ca un hot oarecare sa il fi urmarit si sa fi intrat in masina sa ii fure.