| cataa0 a întrebat:

Salut! Termin In câteva luni clasa a 8-a și nu stiu ce profil sa urmez. Îmi place geografia, limbile străine și romana, economia și dreptul, dar doresc sa îmi deschid o afacere pe viitor sau sa devin avocat. Ce profil îmi recomandați?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti merge pe profilul de filologie, chiar te va ajuta daca vrei sa ajungi avocat.

| haileewatson a răspuns:

Profilul de liceu e irelevant, nu conteaza nicaieri in viata. Mergi la profilul unde sunt materii si profesori care iti plac