| anonim_4396 a întrebat:

Ti se poate innegri sau umfla ochiu daca iti da cineva doi pumni? Si mai exact in ce loc se loveste ca sa se umfle?

2 răspunsuri:
| ancaval a răspuns:

Se poate termina urât, se pune în pericol vederea omului. Doamne ferește.

| Reghqen a răspuns:

În jurul ochiilor, când ii dai unu acolo, încetu încetu se mărește și se extinde în jurul ochiilor, devin roșii, apoi verde/vânăt(mov) și înfine spre negru.
Durează mult până se vindecă, câteodată afectează și vederea.
Cu toate astea încearcă să eviți bătaia!