| BlueSykE a întrebat:

Salut TPA, am nevoie urgent de un raspuns. Am scapat telefonul meu un WC si nu mai merge ecranul, ce sa fac (raspundeti urgent va rog)?
Dau funda

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-l pui intr-un bol cu orez pentru 2-3 zile, sa extraga toata apa.
Sub nici o forma sa nu-l pornesti, ac ristis a-l strici definitiv.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să aștepți să se usuce. Și apoi să îl arunci la reciclare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo! Ai scăpat de o grijă! Scoate SIM-ul din el și bagă-l într-un telefon cu taste.

| Kerre a răspuns:

Cred ca cel mai indicat ar fi sa-l duci la reparatie sa vezi daca mai poate fi salvat.

| stefiiii3 a răspuns:

Tine-l in orez 24 de ore.