| pastru009 a întrebat:

Salut Tpt.Aseara pe la 1 a.m.(azi-aseara dimineata,pe scurt pe la miezul noptii) muream de foame.M-am cantarit(daca tot n-am mancat big grin) si aveam 67, 9 kg.Acum la ora 11:30 m-am cantarit din nou si am 67, 0(fix).Este normal sa slabesc asa repede?
Mentionez ca acum 1 saptamana(adica acum o saptamana m-am lasat fiindca a trebuit sa plec la tara) m-am lasat de sala.Am facut de 4 pe saptamana timp de doua saptamani(la sala, la fitness nu ridicari sau mai stiu eu ce)
Deci este normal sa slabesc un kg peste 10-11 ore?(un kg fiindca am avut 67.9 la 67.0)
?///
Dau funda si vot!

5 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Da, este normal. Depinde şi ce ai mâncat. Să ştii că alimentaţia contează 70% în timp ce sala contează 30%.

Pa-pa.

| grab a răspuns:

Daca mananci sau faci kk mult, da, mai variaza.
altfel e posibil sa fie doar o retinere de apa.

| Dilaa98 a răspuns:

Păi să ştii că şi lichidele fac parte din greutatea ta.Deci dacă nu consumi lichide o perioadă de timp( ceea ce este de evitat), poti pierde din greutate, dar din moment ce apa este vitală în viaţa oricărui om, vei pune inapoi acele kg.Deci nu are nicio legătură cu slabitul; dacă într-adevăr vrei să slăbeşti,trebuie să mănânci echilibrat,să bei multă apă, să faci mişcare şi să eviţi mâncărurile grase (fast food), carbohidranţii, cartofi, făinoase şi dulciurile ( ciocolata).tongue
Fundă? :*

| Deriol a răspuns:

Depinde de oraganismul tau.

| Alex442 a răspuns:

Acum cand te-ai cantarit si aveai 67kg fix ai mancat? Si greutatea mea variaza asa daca am mancat sau nu. Funda?