| INEEDHELPPLS a întrebat:

Salut TPU. 2-3 colegi din clasa mea au baut bere in clasa, in ora cand profesorul nu se uita.
Problema e ca ei au aruncat sticlele in gunoiul de pe hol(gunoiul se afla aproape de clasa noastra) iar dopul in gunoiul din clasa.

La ultima ora a venit diriginta cu femeia de serviciu la noi in clasa spunandu-ne ca cineva a baut bere in scoala, femeia de serviciu s-a dus la gunoi unde a gasit dopurile.
Diriginta ne-a zis ca se uita maine pe camere si vine cu directorul si politia in clasa si ii va exmatricula pe cei care au baut bere.

A zis ca daca stim si nu zicem o sa fie grav, precizez sunt de un an in scoala aceasta si nu vreau sa fiu catalogat: paracios"

Intrebarea mea este: Daca noi (clasa noastra) stim ca unii colegi au baut bere si nu zicem cu ce o sa fim sanctionati?
PRECIZEZ SUNT IN CLASA 7 A

Răspuns Câştigător
| Hela a răspuns:

Eu zic ca mai bine sa fiti o clasa unita si sa nu va parati pentru ca nu se va intampla nimic pentru cei nevinovati big grin. mai bine sa gaseasca ei daca chiar se vor uita pe camera(desi nu cred, a spus doar sa va sperielaughing )