| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! A început să mi se închidă lumea, mi-a pierit cheful de viață, aproape zic că nu are rost să mai trăiesc, un suicid ar rezolva asta, ce mi-ați recomanda? Și fără judecată că sunt al naibii de săturat de ea. FUNDITZĂ! sad

Răspuns Câştigător
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Îți recomand sa muncești te tine ocupat la mine funcționează ma tine ocupat Constant și când vin acasă direct in pat ba bag nu-ți mai trebuie nimic Poți merge și plimbat prin parc eu asta fac uneori și ma plimb cu orele și e frumos vezi lumea eu zic sa nu faci așa ceva cale de Întoarcere nu exista trebuie sa înțelegi ceva important viața asta așa este ca vrei ca nu vrei nu-i pasa dacă vei suferi sau vei fi fericit chiar și intr-o fracțiune de secunda viața ta poate fi una de vis sau un coșmar trebuie sa lupți in continu sa stii ce vrei de la viața cu Adevărată sati creiezi propriul drum in viața nu te lua după unul și altul ce spune despre tine lăsai sate judec cât vor sa zică ce vor ei tu trebuie sa ridici capul sus și sa continui ce ai început sunt mulți care au copii și sunt pe străzi și multe care nu-ți poți închipui câte se fac pe pământul asta acei oameni nu puteau sași pună capăt zilelor? Puteau bine înțeles ca puteau de fapt oricine poate face asta dar ce rezolvi? Ce câștigi? Crezi ca o sa ajungi in rai? )))) sau iad ))))? Aicia plătești totul amigo happy orice greselă făcut aicia se plătește el nu doarme Niciodată mai ales ăștia care îl judeca vai și vai nu Mai pune la suflet nici la inima viața asta asa este vei întâlni fel și fel de oameni care te vor face sa suferi in ultimul hal vei intâlni oameni care te vor lua și da de pământ cu tine in ultimul hal nu vei sti pe unde S-o iei vei intâlni oameni care te vor face sa plângi in ultimul hal vei intâlni oameni care te vor face fericit cu Adevărată vei intâlni oameni care te vor face sa razi in ultimul hal poate vei și rade și plange in același timp n-ai de unde sa ști împortant este sa ridici capul sus sa nu te lași influențat și controlat de toți oameni invidioși rai fără un pic de omenie in ei capu sus lasă prostile fi băiat deștept happy fa ce trebuie sa faci cu viața ta cu Adevărată lasă toți sa zică ce vor oricum altceva nu au de făcut crede-ma uni oameni orice dar orice ai face tot rău vor vedea tot ce faci de asta nu-ți risipi timpul cu așa oameni nu-ți distruge viața din cauza lor ești tânăr mai ai o grămada de făcut in viața nici nu ai idee câte mai ai de vazut de trăit eu te-am lăsat ma duc să-mi iau ceva de mâncare ma loat foamea )))numai bine ai grija de tine bafta happy

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce vrei să faci cu fundita? Ai nevoie de o funie.
Drum bun,
Și nu uita să iei săpun,
Că funie găsești pe drum,
Drum bun.
Pe You Tube la iUmor și râzi un pic, că necazurile oricum vin caca
lau.

| Jonathan81 a răspuns (pentru sadrian46):

Pe bune?

| sadrian46 a răspuns (pentru Jonathan81):

Pe glume. Aceasta este o modalitate de a sparge un ghem de blocaje care te duc pe un drum care nu duce nicăieri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Treci printr-o depresie.
Ai nevoie de un psiholog sa îți spui offul, durerile sufletesti sa te descarci, și sa ți se dea sfaturi cum sa îți gestionezi stilul de viata.
Dacă depresia o resimți intens, atunci îți recomand să îți faci o programare la un pedopsihistru pentru a-ți prescrie antidepresive care înlătură ideatiile de sinucidere, gândurile.
Vorbește cu cineva drag, și descărcate, cu cât ții în tine cu atât te vei simți copleșit de "durere".

| Jonathan81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi nu e nimeni drag cu care să vorbesc... la mine în familie nu există sentimentalism dacă vorbesc cu ei râde de mine! sad

| anonim_4396 explică (pentru Jonathan81):

Poți discuta cu psihologul scolii.
Din cauza familiei ai ajuns asa, îmi pare rău să aud acest lucru.
Fi strong și poți discuta și cu noi.
Ai nevoie de afecțiune, treci printr-o depresie afectiva. Încearcă sa fi mai îndrăzneț, mai sociabil, mai bărbat. Dacă te vad roti moale asa te și tratează ca pe un bolovan.
Nu te lasă călcat în picioare de nimeni, nu te demoraliza din niște vorbe, acele vorbe nu te definesc pe tine deloc.
Ai putea sa practici un sport gen,, înot, kickbox, karate, dans, balet.
Nu ai vreun hobby? Fa lucruri care îți plac, nu te mai gândi ce părere au unii de tine ca nimeni nu știe ce e în sufletul tău și cu ce te înfrunți, tu te cunoști cel mai bine din perspectiva asta, asa ca tu ești singurul care poate ieși din acest impas, nefast al vieții tale actuale.
Nu te mai plânge, demonstrează-ți ție ca ești un luptător, ca nimic nu te poate învinge, lupta cu viata nu te lasă, biruiește-o. Fa tot ce îți stă în putință sa îți revii, sa devii o versiune mai buna a ta, sa le arăți tuturor ca s-au înșelat în privința ta, și sa le închizi gura.
Axează-te pe un scop pe care sa îl urnaresti, și sa îl transformi într-un stil de viata.
Ai putea sa te înscrii la o sala de fitness, sa lucrezi la fizicul tău, sportul ajuta mult persoanele cu probleme emoționale, și depresive.
Înfruntati temerile, fobiile, doar asa o sa triumfezi.
Te ai pe tine, nu ai nevoie de nimeni, tu ești propria sursa de inspirație.
Încearcă sa ai mai multa încredere în tine și sa nu mai pui la suflet ce spun alții despre tine.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Jonathan81):

Normal ca rade de tine nu te-ai prins? Le oferi ce-ai ce vor ei adică? Pui la suflet și inima toate rahaturile pe care le zic ei despre tine fără ca ei sate cunoască cu Adevărată cine ești tu nu mai pune la suflet și inima ce spune ei despre tine lăsai sa zică orice vor ei nu le oferi ceea ce vor ei nu fi prada lor nici altora lăsai așa cum sunt ei fiecare in parte el nu doarme Niciodată crede-ma pe cuvânt el vede totul tu fa ce trebuie de făcut cu Adevărat muncește fa-ti vitorul nu-ți risipi viața cu așa oameni nu merita asa oameni bunătatea ta sinceritate ta fi cine ești tu cu Adevărată și făți propriul drum in viața (dar) nu intra in anturaje aicia mare grija cum am zis vei da de fel și fel de oameni aicia trebuie sa fi foarte atent mulți te vor indemna vor vrea sa fi ca ei nu cum vrei tu sa fi cu adevărată vor vrea sate schimbi pentru ei crezând ca este bine pentru tine dar de fapt ei vor asta pentru ei fi foarte atent la asemenea oameni (foarte atent) Tiam dat cere suntem prieteni acum happy Fi cine vrei tu sa fi cu Adevărat este viața ta decizile tale tu decizi cine vei ajunge in viața și ce vei ajunge in viața

| Jonathan81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am un hobby este muzica si cânt la tobe dar numai pot să rezist m-am săturat noptea plângând pe pernă și nici Dumnezeu să nu fie cu mine mai bine prefer să mor am luptat și eu dar am fost lovit pe măsură și m-a lăsat de data asta la pământ permanent și mai am și fobie de societate! sad

| anonim_4396 explică (pentru Jonathan81):

Mergi la psihologul scolii, spune-i toate problemele.

| Dhdhhdhfhfh a răspuns:

Ei bine dacă un suicid ar rezolva asta atunci poți sa faci asta spânzurându-te cu ștreangul sau cauți pe Youtube cum sa te suicizi dar recomandat ar fi sa nu faci asta și sa continui cu viata pana la moarte