| shadday a întrebat:

A m o relatie cu fata cu care ma cunosc de 5 luni totul a fost ok pana acum 1 saptamana a vb cu fostul ei prieten si s-a schimbat un pic, mi-a spus ca inca mai tine la el si ar vrea sa aiba o relatie cu el si ca asta isi doreste. Problema e ca eu am investit ceva sentimente in relatica actuala si imi este greu daca ea ar pleca cu el, dar sunt constient ca nu o pot tine cu forta langa mine si doar ea trebuie sa aleaga cu cine sa ramana. Mi-a spus ca ii este teama ca o va refuza si tot o data nu vrea sa ma piarda si pe mine ca ma iubeste, sincer eu nu o inteleg, a spus ca daca nu o va accepta ea va ramane langa mine si va incerca sa construim ceva frumos, dar imi este teama ca pe viitor daca el va reaparea din nou ea cred ca ma va parasi pentru el. Ce ma sfatuiti sa fac? sunt intr-un moment de nedumerire, sa continui alaturi de ea si sa lupt sa fie langa mine sau sa ma dau batut pentru ca nu stiu ce sa fac... dati-mi un sfat va rog. Multumesc pentru timpul acordat.

2 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Sa ramai alaturi de ea.Sa ii acorzi putin timp de gandire.Sentimentele ei acum sunt "impartite" intre tine si fostul ei iubit. Daca il va alege pe el nu ai ce sa faci iar daca te va alege pe tine nu ar mai avea de ce sa se intoarca in viitor la el.
Depinde si de sentimentele pe care le are pentru el si pentru tine.

| ElenaSA a răspuns:

Este dureroasa situatia daca privim lucrurile din perspectiva ta si este necinstit fata de tine sa nu stii clar in ce situatie te afli. Decizia ii apartine ei sau, mai exact, fostului prieten. Dar daca dintre voi doi, ea l-ar alege pe el...Este de discutat.Pe de alta parte nu putem sa discutam lucrurile la rece pentru ca, poate, relatia voastra nu a apucat sa se inchege, sa ajunga la nivelul celeilalte. Din acest punct de vedere ai putea sa o intelegi.