| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu...acm cateva zile am cunoscut un baiat pe facebook, am tot vorbit noi si am hotarat sa ne vedem.El era din alt oras, nu prea departe.Am hotarat sa ne intalnim dupa ce ies de la scoala, in oras.Asa am si facut.Mie inainte mi-a fost putin frica, el fiind putin mai mare decat mine, dar am zis sa ii ofer o sansa.S-a dovedit a fi foarte de treaba si nu era nicidecum vreun obsedat sexual.Ne-am plimbat, apoi l-a sunat fratele lui dar nu a stat de vb cu el ca era cu mine si nu a vrut sa ma faca sa astept pana gata de vb la tel. Apoi s-a apropiat de mine, ne-am imbratisat si apoi ne-am sarutat.Cred ca a fost cel mai frumos sarut pe care l-am avut pana acum. Dupa aceea m-am dus cu el pana in statia de autobuz pentru ca trebuia sa plece si ne-am inteles ca o sa mai vb pe fb in acea seara.Totul a mers foarte bine, pana cand maicamea mi-a luat telefonul pentru ca am luat 3 in simulare la mate si nu am mai putut sa ii raspund la mesaje cam o zi, pana mi l-a dat inapoi.Cand am intrat pe fb am vazut ultimele lui mesaje, unde zicea ca ii suparat pentru ca nu mai rasp si credea ca nu vreau sa mai vb cu el si mi-a dat block, dupa care si-a sters contul.Eu aveam numarul lui de telefon dar il stersesem ca sa nu il vada mama.De atunci tot incerc sa dau de el, dar nu reusesc.Nu credeam ca voi avea vreodata o relatie, mai ales cu unul asa frumos ca el si chiar ma iubea.La inceput credeam ca vrea doar sex dar nu era asa.Si imi pare atat de rau ca l-am pierdut incat a face orice sa pot sa ii explic totul :'( L-am avut la apeluri primite in telefon dar am sters acele apeluri.Nu stiti daca se poate sa vad toate nr care m-au apelat desi le-am sters din jurnalul de apeluri? Chiar nu stiu ce sa mai fac, la un moment dat m-am gandit chiar sa ma sinucid, dar apoi m-am gandit si la cei dragi si la cat de tristi ar fi dupa aceea.Ma tot gandesc la o cale de a-i afla nr de tel dar nu gasesc niciuna.
Chiar nu credeam ca voi putea vreodata sa simt ce am simtit pentru el, eu niciodata nu am simtit dragoste sau afectiune, mai ales pentru un baiat.Nu eram atrasa niciodata de niciun baiat, de nimeni.Nu credeam ca imi va parea rau vreodata pentru cv,sau ca ma voi intrista.Dar acum se pare ca m-am inselat,chiar imi pare rau ca l-am pierdut si il iubeam foarte mult.
Nu stiu ce sa mai fac :'(
Si va rog sa ma scuzati ca am scris atat, simteam nevoia sa ma descarc, nu aveam cui sa ii povestesc crying

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Du-te dupa el in orasul in care locuieste!

| Enki a răspuns (pentru neutrino):

Da sigur de parca stiu unde locuieste.Tu crezi ca o sa ma duc asa de capul meu sa il caut intr-un oras ca Brad? In plus nu cunosc orasul :p

| neutrino a răspuns (pentru Enki):

Ii stii numele si te duci la un oficiu postal si ceri o carte de telefoane, de unde poti lua adresa.

| anonimg a răspuns:

"Chiar nu credeam ca voi putea vreodata sa simt ce am simtit pentru el, eu niciodata nu am simtit dragoste sau afectiune, mai ales pentru un baiat." Cei mai multi dintre noi oamenii trecem prin asa ceva. Tocmai de aceea majoritatea tinerilor se arunca in bratele primului venit in relatie.
Ce a fost intre voi nu a fost dragoste, deoarece el nu si-ar fi sters contul, ci ar fi avut multa rabdare ca sa de-a de tine. Si ar fi putut sa te gaseasca daca ar fi intrebat de tine pe prietenii cu care ai avut discutii pe facebook.
Pasiunea -ce-a care a fost intre voi- este oarba, si nu poate vedea caracterul celuilalt. Un baiat experimentat se poate 'juca' cu sentimentele unei fete -si invers. Nu ma refer in sensul de a-si bate joc, ci in sensul ca stie cum sa cucereasca pentru ca are experienta. Unul fara experienta nu ar fi avut curajul sa te sarute de la prima intalnire. Dar tu nu trebuie sa cauti baieti experimentati -chiar daca toate fetele sunt atrase de acestia- deoarece ei sunt usuratici pentru ca nu-si doresc sa aiba relatii stabile. Ei sta un timp -mai lung sau mai scurt- cu o fata si apoi cauta alta, deoarece se plictisesc repede. Rareori vreunul ajunge ca mai tarziu sa devina familist, deoarece ei sunt invatati sa alerge intotdeauna dupa ceva nou, si se plictissc repede de ceea ce au.
Pe de alta parte, cei mai multi dintre noi isi fac relatii de capul lor fara sa tina cont de faptul ca exista Dumnezeu. Dumnezeu nu este tintuit pe peretii bisericilor sau pe icoanele acestora; ci El este in mod vadit interesat de bunul mers al vietii noastre. Ascultarea de Legea Sa duce nu numai la viata, ci si la fericire, dupa cum este scris: "Cine cugeta la Cuvantul Domnului gaseste fericirea, si cine se increde in Domnul este fericit." - (Proverbe.16:20)
Toate lucrurile sunt facute cu un scop, cu o tinta. Si tinta unei relatii nu trebuie sa fie alta decat casatoria.
Tu dar nu mai plange dupa baiatul acesta, ci plangi pentru greseala ta de a te fi intalnit cu cineva necunoscut; plangi pentru notele slabe care au dus la ruperea unei bune relatii cu parintii. Pentru aceasta trebuie sa plangi: pentru ca relatia cu parintii nu este buna; pentru ca nu ai ascultat nici de parintii tai si nici de Dumnezeu.
Acum ca te-au mai linistit cuvintele acestea, i-a hotararea si stabileste-ti prioritatile:
1. Dumnezeu
2. parinti
3. scoala. Iar daca viitoare cand iti va suna iarasi in urechi "Sa nu faci asta sau asta!", sa nu mai gandesti in inima ta ca esti privata de placere, ci sa te gandesti ca aceasta este spre binele tau. Fericirea nu va veni niciodata in urma placerilor de-o clipa, de moment; ci ea vine doar in urma ascultarii.
"Eu - zice Domnul - te voi invata si-ti voi arata calea pe care trebuie s-o urmezi, te voi sfatui si voi avea privirea indreptata asupra ta." (Psalm.32:8)

| Enki a răspuns (pentru anonimg):

Ms mult pentru raspuns, dae fara suparare eu sunt satanista
Si relatia cu parintii niciodata nu a fost buna, eu iau note slabe tot timpul.Parintii si cu mine ne certam mai tot timpul, ba cateodata ne mai si injuram, dar ma rog, asta ii.pentru mine nu astea nu sunt probleme. Vreau doar sa stiu daca pot afla unde sta sau nr lui de tel.
Multumesc inca o data pentru raspuns

| anonimg a răspuns (pentru Enki):

De obicei oamenii nu au realizari in viata deoarece ei nu isi fac planuri pe termen lung. Te sfatuiesc ca pe un frate sa nu mai cauti pe baiatul acela. Dragostea nu sta intr-un sarut, oricat de pasional ar fi acesta. Tu trebuie sa iti faci planuri pentru viitor; trebuie sa te gandesti pentru ce mergi la scoala -ca sa ai un viitor; trebuie sa te gandesti de ce sa nu te mai certi cu parintii -ca sa fii fericita. Fara o tinta si fara eforturi serioase si sustinute nu putem sa facem nimic in viata. SI mai este inca ceva: fara Dumnezeu viata noastra nu o putem numi viata. Nu fac neaparat aluzie la tine; cei mai multi crestini sunt doar cu numele -nici acestia nu vor face nimic in viata daca nu vor face din Dumnezeu calauza lor. Mari oameni ai lumii(idoli) -cu toate realizarile lor- si-au sfarsit vietile in mod tragic din pricina ca ei L-au respins pe Dumnezeu toata viata lor. Nici banii si nici toate relatiile din lume nu vor putea aduce viata si sanatate in suflet.
Te conjur sa te departezi de dusmanul omului si al lui Dumnezeu. Nu Satana este cel care ti-a dat viata; nu el este cel ce iti pune paine pe masa si un loc unde sa-ti pleci capul in timpul noptii.
Citeste randurile acestea: http://www.google.ro/......http?/url

| Enki a răspuns (pentru anonimg):

Nu vreau sa fiu nepoliticoasa si nici nu stiu cum naiba sa mai explic ca eu nu ma voi mai intoarce NICIODATA la dumnezeu! Nu vreau sa fac niciodata greseala de a ma intoarce, niciodata! Nu cred in el si in minciunile lui, nu mai cred in nimic legat de crestinism si nici nu mai vreau sa aud despre asa ceva. Poate sa imi scrie oricine orice vrea ca tot nu ma va convinge sa ma intorc.Am jurat credinta vesnica lui Satan si eu nu voi incalca acest juramamt.Imi cer scuze daca am jignit, dar vreau sa fie clar ca nu ma va convinge nimeni si nimic sa ma intorc.

| SkyPilot a răspuns:

Nu stii nimic dspre el? Asteapta-l la el la scoala. Fii pregatita sa ii explici ce s-a intamplat si spune-i ca te-ai simtit foarte bine cu el si caiti doresti ca relatia voastra sa continue.
Daca ii stii numele si orasul, poti sa il cauti in Pagini Albe. Poate ai norocul sa aiba un nume de familie mai rar happy

| Enki a răspuns (pentru SkyPilot):

Se vede ca nu au citit tot, nu-i asa? el nu e de la mine din oras si nici nu e la scoala, ci lucreaza, dar totusi mersi de idee, o sa il caut

| SkyPilot a răspuns (pentru Enki):

Scuze, am scapat partea cu lucrul. Partea cu alt oras am vazut-o. Nu iti va fi usor. Mai verifica, poate totusi isi face alt cont. Incearca si cu porecla daca are si o stii. Poate I-ai retinut prietenii? Cauta-l la plezneala pe Google daca ii stii numele complet. Poate ai noroc!