| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile m-a bagat in seama pe facebook un baiat mai mare cu un an ca mine. A tot facut apropouri ca se simte singur si m-am invitat sa iesim candva. Eu l-am mai vazut pe acest baiat si vorbit doar o data, acu un an pentru ca ii cunostea pe niste colegi. Eu vreau sa il refuz pentru ca nu pot simti nimic pentru o persoana cu care vorbesc pe facebook si plus ca nu ma simt pregatita pentru o relatie. Eu i-am raspuns la invitatie ca poate, deoarece eram relativ intr-un soc si el a interpretato ca pe un da. Gandind la rece, am simtit un sentiment de tristete, deoarece voiam doar sa fim prieteni si nu vreau sa ii ranesc sentimentele, dar nu vreau sa ma mint pe mine insami sau pe el. Eu o sa ii dau de inteles ca nu vreau. Cum o pot face in cel mai delicat mod cu putinta?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-i ce simti si gata. Daca el a luat un "poate" drept "da". E treaba lui.

| RAY a răspuns:

Fii calma ca nici ala nu vrea relatie, vrea sex de la tine, spune-i ca ai iubit si gata simplu

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Mi se pare mie sau ne intalnim din nou? laughing

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca doresti tu ne putem si vedea poate iese ceva

| OldSoul a răspuns:

Spune-i direct care e problema, daca incerci sa o faci delicat el tot va crede ca mai are sanse si va incerca in continuare.
Spune-i scurt si la obiect ca nu e genul tau si aia e.

| Lawliet14 a răspuns:

Eu daca as fi baiatul in cauza, as dori purul adevar. Daca nu e atat de sensibil, ca daca e atunci faci cum vrei tu.

| Nitunitu a răspuns:

Spune-i ca te-ai cuplat si nu mai esti disponibila.

Fara alte detalii...