| CristiMihai23 a întrebat:

Salut TPU,

acum cu era asta a tehnologiei, cu Instagram, Facebook, etc. sunt sigur ca nu doar eu mi-am facut o multime de prieteni pe net. Ca sa trecem direct la intrebare, am o prietena foarte buna(e ea, nu e vreun pedofil laughing ), si ne cunoastem de ceva timp. In iulie eu implinesc varsta de 14 ani, asadar in august vreau sa merg sa ne vedem. Distanta e una de 150 de kilometri(aproximativ), si mama e destul de sceptica in legatura cu asta(ca orice mama, pe de altfel), oricum va avea o discutie cu mama tipei, dar intrebarea mea e: E legal sa calatoresc singur, neinsotit cu autobuzul la distanta asta? Multumesc.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu e prea ok să călătorești atâția km singur.
Vezi ce zice mama ta.

| anamaria82726 a răspuns:

Legal este atat timp cat ai acordul parintilor. Nu stiu exact cat este de bine, dar din moment ce mamele voastre vorbesc si ajung la un comun acord, nu vad care ar fi problema. Dar acum mama ta isi asuma un risc daca te lasa sa faci asta singur. Pana la urma nu stii de ce persoane poti sa dai pe internet fiindca de multe ori aparentele inseala.