| Zazon1243 a întrebat:

ajutati-ma pls.De curand am inceput liceu si nu stiu cand sa ma incadrez in timp.Adica ajung acasa pe la 3-4 ca fac naveta, mai stau o ora doua pe tel/pc si dupa nu stiu cum fac dar pana la 8 nu reusesc sa fac mai nimic.Si in fiecare seara trebuie sa stau pana tarziu...Nu stiu cum sa ma incadrez.Help,voi cum faceti?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"mai stau o ora doua pe tel/pc... Nu stiu cum sa ma incadrez.Help"

redu asta la jumătate și câștigi o ora

| Zazon1243 explică (pentru sierra1):

E cam greu cand vii de la 7 ore de scoala sa te apuci iar de invatat.

| sierra1 a răspuns (pentru Zazon1243):

Nu ești singurul - deci nu te plânge

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Si cam asta e programul meu, dimineata la munca ies la 4, merg la sala se face 7 cand termin, si dupa fac ghiozdanul pentru ziua care vine, mai fac una alta si gata ziua. Obisnuieste-te flacau, asta te asteapta cat o sa fii angajat. Bucura-te de liceu cat mai esti acolo.

| devilshelp a răspuns:

Ai ore maxim pana la 2. Ajungi acasa la 3-4, mananci si stai o jumatate de ora pe telefon, adica pana la 5 in total. Faci teme pana la 7-8 si de la 8 la 10-11 ai timp sa mai stai pe pc/telefon

| Zazon1243 explică:

Si cum te duci la sala dupa o zi ca asta.Nu esti obosit?

| Maria209 a răspuns:

Încearcă să-ţi faci un planner sună banal dar chiar ajuă.Aşa vei putea regula toate acţiunile tale şi vei dormi destul.Ar trebui să faci acest pas, deoarece rutina aceasta poate duce la o oboseala cronica