| andreibaros a întrebat:

Am 12 ani si am si am 1, 57 si toti din clasa mea au peste 1, 60 si imi place de o fata care are 1.63 ce pot sa fac ca sa ma inalt?

Răspuns Câştigător
| Happiness_8100 a răspuns:

Ia lucrurile in mod logic,nu in mod tragic.
Gandeste-te, esti copil, ai 12 ani, inaltimea ta abia a inceput sa se dezvolte si va continua sa se dezvolte pana la 20-22 de ani.Baietii se dezvolta mai greu decat fetele, nu ai observat ca majoritatea fetelor la 12 ani au inceput sa aiba menstruatie,sa le creasca sanii si sa se rotunjeasca,in timp ce baietilor le iese primul cos? La varsta voastra diferentele evidentiate sunt normale,pentru ca hormonii nu se formeaza la toti la fel.
Accepta-te asa cum esti! trebuie sa realizezi ca inaltimea ta se va dezvolta, dar putin mai tarziu si in timp, nu te poti trezi de 2 metri peste noapte. Daca fata te place si simte ceva pentru tine, indiferent de acei neinsemnati 6 cm,va fi cu tine,si te va aprecia pentru cine esti,nu pentru"cat esti".
Dar,dupa cum sti,sportul a fost mereu un prim ajutor in dezvoltarea si formularea organismului,de aceea un sport sau mai multe, iti pot dezvolta atat organismul, cat si cresterea.

Succes:*

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Si v-ati masurat cu linia sau cu ruleta?

| iTzRake a răspuns:

Nu poti face nimic singura varianta esta sa astepti ca intr-un an o sa iei 10cm daca fetei ii place de tine o sa te acepte si asa

eu am 14 ani si am 1, 75 te vei inalta si tu mai mult in vara asta cred... depinde si de genetongue

| andreeutzaa a răspuns:

Nu te preocupa.Ti-ar putea merge mai raulaughing Eu am 15 ani (fata) si am doar 1.55.
Poti sa faci exercitii de stretching sau poti sa te apuci sa faci sporturi cum ar fi : inot, baschet sau voley.Si fotbal mergewinking

| Deĺααα a răspuns:

Salut. happy nu esti singurul cu aceasta problema. Trebuie sa fi mai inalt? Daca ea te accepta asa cum esti stai cu ea. Nu mai pierde timp... Poate te place si ea.intreab`o! merita. :d sa fiti fericiti :*. Ceau

| mumy a răspuns:

Esti destul de inalt la varsta ta eu am 12 si am 1, 64