| RomanCr a întrebat:

am 15 ani, aproape 16 si nu am avut nicio prietena. Anul asta am cam inceput sa ma uit dupa fete. Toate mi se par frumoase, dar am o problema, nu am tupeul necesar sa ma bag inseama cu ele. Intrebarea mea este, cum as putea sa ma bag inseama cu o fata? Cum sa scap de aceasta timiditate?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| KazimirVolkovici a răspuns:

Pur și simplu, gândește-te că nu ai nimic de pierdut.
Prima dată când m-am îndrăgostit, aveam 14 ani. Dar abia 3 ani mai târziu am avut curajul de a mă băga în seamă cu acea persoană laughing)
Nici acum nu pot spune că e ceva între noi, nici măcar nu pot spune dacă suntem măcar amici (poveste lungă), dar nu regret, măcar am apucat să ieșim o dată și sunt bucuros că am avut curajul să fac un lucru. Pe de altă parte, îminpare rău că nu am făcut-o mai devreme, acum 3 ani.
Dacă îți place de o fată, pur și simplu bagă-te în seamă cu ea, faceți cunoștință (dacă nu ați făcut încă) și încearcă să găsești puncte comune (muzică, filme, seriale, hobby-uri, cărți etc.) Și ține minte: NU AI NIMIC DE PIERDUT.
Multă baftă îți doresc!

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

O tratezi ca pe orice alt om. Nu o sa ai o relatie cu ea in 2 zile, mai intai o sa fiti prieteni, etc etc si daca va placeti reciproc iese ceva. Pana in momentul ala e la fel ca un prieten baiat.

| Werrich a răspuns:

Hormonii adolescenței.