| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani(in iunie fac 16) si sunt clasa 9.
Pana acum, la liceu eram un tip sociabil, prietenos si puteam sa vorbesc cam cu oricine(gaseam usor subiect de discutie comun)
Pana acum, la liceu, cand am inceput sa am colegi noi(din vechea clasa nu mai am pe nimeni nici macar unul--FeelSoSad). Chiar credeam ca colegii noi vor fi mai misto decat fostii, dar s-a dovedit a fi invers. De un semestru nu mi-am gasit si eu niste prieteni acolo si niciun grup de persoane cu care sa comunic si eu prin pauze. Noii colegi sunt foarte ciudati...
La noi in clasa sunt practic 5 grupuri:
1. Grupul de fite in care sunt numai smecheri, care nu vorbesc cu ori si cine si daca te duci pe la ei sa scimbi o vorba te ignora sau iti zic sa pleci.
2. Grupul de gameri care e pur si simplu obsedat de pc si jocuri.
3. Grupul de tocilare(in care m-as fi putut integra, insa este format din 3 fete, iar parerea mea e ca e chiar foarte ciudat sa vorbesti din toata clasa fix cu 3 fete, SI NUMAI CU ACELE 3 FETE TOT TIMPUL, eu fiind baiat).
4. Grupul de ciudati. Acest grup este format din persoane care se comporta efectiv ca niste drogati. Ei rad ca prostii ora de ora, pauza de pauza. Zic glume foarte proaste si rad toti ca prostii, iar daca e sa te duci sa vorbesti cu ei nu prea reusesti sa le intelegi"dumele" lor de ****"; adica pur si simplu pleci singur de la ei, ei nepreabagadu-te in seama.
5. Si eu. Da, aparent formez un grup in care sunt doar eu. Nu imi explic cum am reusit sa pic in clasa cu astfel de ciudati. Si nu, nu sunt paranoic.M-am consultat cu cativa prieteni si am ajuns la concluzia impreuna ca eu am dreptate.
Vreau si eu niste sfaturi please! Voi ce ati face in locul meu?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Stai cu cei cu care ai ce vorbi, nu conteaza ce grup e, nu trebuie sa fii prieten pe viata cu ei sau ceva ci doar sa ai o activitate sa-ti treaca pauzele si cu cine sa te "cuplezi" pentru eventuale proiecte. Din ce zici pare ca fetele ar fi, du-te si stai cu ele, n u conteaaza ca-s fete si tu baiat, stiu multi tipi care se inteleg si stau mai mult cu fetele, nu e nimic ciudat, ba chiar unii baieti pot sa se uite cu invidie la tine ca-ti petreci timpul cu 3 fete.

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

3 fete tocilare care nu numai ca invata de rup, dar au si fetele pline de cosuri, ochelari, sunt grase, etc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Foarte frumos! Critici aspectul fizic! Din pacate esti alta dovada vie ca un om poate trai fara creier. Te crezi mai superior fata de altii. Te crezi mai perfect, te crezi mai waw, cand de fapt tu esti ciudatul in ceea ce povestesti aici.

Acum daca cineva vrea sa fie prieten/ prietena cu tine trebuie sa aiba fata fara cosuri si sa aiba corpul tras prin inel ( slim ). Si mai postai alta intrebare ca tu iti doresti sa faci s3x? Cu asa gandire, cu asa comportament?

Tu ti la distanta persoane pentru ca sunt grase, ca poarta ochelari si ca au fata plina de cosuri. Uite unde statea perfectul clasei cu tenul curat. Macar alea grase si mioape socializeaza cu cineva. Tu, perfectul clasei, stai singur.

| Adry05 a răspuns (pentru anonim_4396):

Imi era mila de el, dar cand am vazut raspunsul ala mi-am cam dat seama de ce e evitat de toti, si-o merita fara indoiala, foarte bun raspunsul tau

| aXy99 a răspuns:

Un individ nu poate forma un grup.
Tu cum te distingi fata de ceilalti colegi ai tai?

| anonim_4396 explică (pentru aXy99):

Pare suna ciudat si paranoic, dar...eu ma vad a fi normal iar ceilalti ciudati...

| ArisTOTelx a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai nu stiu ce sa zic m-as bucura sa fiu eu in clasa ta m-as incadra in grupul de gamerii da la mine e doar grupul de smardoi la 15 ani aia smecheri si ***

| anonim_4396 explică (pentru ArisTOTelx):

Si la mine sunt atatia smardoi...

| BlackRose03 a răspuns:

Omule,tu chiar n-ai o viața socială de pui n mii de întrebări zilnic aici?