| yurgay47 a întrebat:

Am 15 ani si 1, 75m inaltime, insa ma simt cam scund in comparatie cu colegii mei de clasa care au 16 chiar 17 ani (precizez ca sunt clasa a 10-a... stiu ca ar fi trebuit sa fiu a 8-a sau a 9-a dar am inceput scoala de la o varsta mai mica). Nu sunt chiar cel mai scund din clasa insa ma simt putin rusinat cand stau pe langa colegii mei. Mi-as dori extrem de mult sa mai cresc macar cate putin in inaltime. Ce as putea face in privinta asta? Exista exercitii de crestere in inaltime? As dori sa,, accelerez" daca se poate, procesul de crestere. Sunt putin ingrijorat deoarece parintii mei sunt destul de scunzi. As putea creste mai mult? Ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

WTF. Ești tare având în vedere vârsta ta intra 10 cea! Mic la înălțime nu ești (asta e sigur ). Ai tu in clasa giganți. Dacă vrei să crești poți face exerciții pentru creșterea în înălțime.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Stai linistit ca inaltimea ta e foarte buna, esti deja la inaltimea medie a unui adult. In urmatorul an probabil ca vei mai creste cativa cm ca asta cam e varsta de crescut. Nu exista exercitii de crestere in inaltime. Iar daca parintii tai sunt "destul de scunzi" banuiesc ca i-ai intrecut deja.