| anonimul0724 a întrebat:

am 15 ani si am si eu o problema.
De fiecare dată ma gandesc ca se poate intampla ceva rau cu apropiații mei, ma gandesc încontinuu la lucruri proaste (si fara ca ei sa fie expuși in pericol)si daca ei stau in pat, eu fiind la scoala ii sun sa-i intreb ce fac.
Am problema asta de cand i-a venit mamei mele rau acum 3 ani, având niste mici probleme de sanatate.Cineva care m-ar putea ajuta cu un sfat?
Nu stiu ce sa zic, ma stresez foarte mult, parca sunt depresiv.
V-as ramane recunoscător sa ma ajutati cu un sfat.
Multumesc frumos!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu e bine să trăiești cu astfel de gânduri.
Până la urmă toți murim când ne este dat de la Dumnezeu.
Tu nu poți să eviți ca cineva apropiat ție să moară.
Nu mai fi stresat, încearcă să îți păstrezi calmul.
De ce nu încerci să vorbești cu un preot? Cu siguranță o să fii mai bine.

| Mynameis93 a răspuns:

Sora mea are aceeași problemă. Sau cel puțin avea. Acum este bine, deoarece am dus-o la psiholog. A ajutat o mult