| Andrei4KiLL a întrebat:

Am 15 ani, si m am gandit sa ma apuc de sala.Adica,o sa ma apuc,dar acum vreau sa aflu cate ceva.M am gandit sa iau suplimente( proteine),eu sunt foarte mic,si nu am masa musculara, nu vreau sa fiu culturism, dlar sa cresc putin in greutate cat si in masa musculara.Am inteles ca steroizii sunt foate nocivi,si nu sunt buni deloc,doar ca proteinele,e ca si cum as manca din carte,sau oua,doar ca sunt niste suplimente care iti hranesc muschii,pe langa ce mananci tu de obicei! Sunt bune proteinele? Si daca da, ce fel de proteine, si mai ales pentru mine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca in loc sa te apuci de sala si sa dai banii pe suplimente, mai bine faci sport acasa si mananci natural.
Sa nu uiti sa si alergi. 30 min seara sau dimineata nu ar strica.
Dimineata, dupa ce termini pregatirea fizica poti manca lactate, oua si carbohidrati.
Iaurt cu fulgi de porumb/paine, paine cu unt si branza, omleta etc Si sa bei lapte la fiecare masa
Dupa-amiaza merge orice
Seara, tot dupa exercitii si alergat poti manca din nou orice, dar insotit de fructe, de preferat banane.
Apuca sa dormi de la 22:00. Deoarece intre orele 20:00-24:00 sunt cele mai odihnitoare ore. Incearca sa dormi minim 8 ore daca poti.
Succes la ceea ce faci big grin.