| BitKode a întrebat:

Am 15 ani sunt baiat, si am 189-190 cm inaltime si 83-84 kg. Am fost foarte gras aveam aproape 100 de kg si am slabit dar mi-au la piept au ramas niste umflaturi si seamana cu niste sani. Imi e rusine sa port ceva mulat sau sa ma duc la piscina / mare sau sa stau fara tricou. Mentionez ca alerg. Mai fac si flotari, abdomene si genoflexiuni. Burta s-a dus cred ca pana la vara o sa fac si patratele. Cum scap de sani? De aproape 4 luni nu mai mananc dulciuri, paine, fast-food sau sa beau sucuri. Nu mananc mult, mananc fructe si legume, fulgi de ovaz, iaurt degresat etc. Ce fac sa scap de sani? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Seepty a răspuns:

Mananca cat mai multe legume si fructe, bea cate un pahar de apa cal cat poti tu de fierbinte si alearga minim o ora pe zi.

| BitKode explică (pentru Seepty):

Pai asta fac de 4 luni. Slabesc la burta, la picioare, la maini dar la piept ramane la fel sad

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

E clar ginecomastie,asta am si eu, mna, te obisnuiesti, mai greu e in perioada adolescentei, cand te ia la misto vreun taran, dar treci peste.Si eu am ginecomastie, am de pe la 7 8 ani,ai mei spuneau ca e o vorba " Te mint tsatsele" ani au trecut,si am crescut si eu si ele laughing oricum, nu am cine stie ce sanii, ala din poza la profil sunt eu cat despre greutate, tu daca ai 1, 89 sau 1, 90 si la 100 de kg te vedeai gras e clar.Eu am 1, 85 si am 102 kg, dar nu arat gras, mai mult de 80de kg nu imi da nimeni.Pe semne eu am masa osoasa mai mare. La inatlimea si la greutatea ta,nu ar trebui sa comenteze orice scuipa-n palma. capu sus,esti barbat.(sau vei fi in viitor) ideea e ca. lumea e rea. Asta nu iti va trece prin sala,am tras si eu de fiare, degeaba. Daca tragi ca nebunu se lasa pielea si atarna sanii in jos ca la babe, am vazut un caz pe youtubewinking trebuie operatie prietene, nu scapi de asa ceva, toata viata te urmareste.Eu vorbesc din experienta.

| BitKode explică (pentru Liviu):

Daca nu dadeam funda, era a ta pentru acest raspunswinking Multumesc, chiar m-ai motivat happy oricum o sa vorbesc cu parintii si poate o sa fac operatie big grin

| Liviu a răspuns (pentru BitKode):

Relax,nu o fac pentru funde, si cat despre operatie, nu se merita, costa vreo 50 de milioane, si e riscuri, in plus (: e degeaba, poate sa reapara.Asta tie tiparu omule, obisnuiestete.Mergi inainte, eu cand ma duc sa ma scald, cand dau tricou jos ma uit sa vad care e cu ochii pe mine sa rad de expresia lor putin laughing AM deja pregatite replicile pentru cei care vor sa ma suga, pardon jigneasca.uff, ete ca vorbesc si urat laughing

| BitKode explică (pentru Liviu):

laughing Nu ma deranjeaza asa rau, deoarece prietenii mei nu zic nimic, ei chiar ma incurajeaza sa stau fara tricou si chestiiwinking dar imi e rusine cand merg la mare sau asa, lumea nu zice nimic dar se uita ciudat la mine de parca sunt cine stie ce

| vlad93fcv a răspuns:

Salut! In primul rand te felicit pentru ambitia de care dai dovada.Cat despre "problema" ta, tot ce pot spune e ca esti inca tanar.Ginecomastie e cam putin probabil sa ai.E mai mult o boala ereditara si e datorata in principal dereglarilor hormonale.Tu pur si simplu ai fost grasut, ai slabit cam peste tot si asa te-ai ales cu sanii.Dar masa musculara pectorala trebuia antrenata."Sanii" dispar de la sine cu timpul si pierderea in kilograme insa nu va disparea total. Operatie nu ai de ce sa faci, insa cand vei vrea poti face exercitii pentru piept la sala, ai sa vezi ca grasimea se va arde iar pectoralii vor arata normal.Nu vei ramane cu piele atarnata atata timp cat vei lucra doar cat sa nu mai aceasta problema.Si nu ai de ce sa te rusinezi cand in public (mare, piscina) stiu ca e un complex, dar daca vei lucra in continuare iti garantez ca nu doar te vei obisnui dar vei si scapa de el happy!

| stefan93Eu a răspuns:

Fa si tu bara cu greutati si lucreaza acasa pe o masa la piept

| MarcelPan a răspuns:

Îți recomand Herbalife, la fel am pățit și eu și acum sunt într-o stare foarte bună și fără numiți "sâni"
Eu doar cu sfatul asta te pot ajuta... Tu, faci cum vrei!

| Gaby_Frone_1990 a răspuns:

Du-te la sala si iti rezolvi problema acolo, trebuie sa-ti dezvolti musculatura. exercitiile de acasa nu se compara cu cele de la sala.