| Mihai7521 a întrebat:

Am 15 ani, sunt baiat si am o gramada de vergeturi pe spate, majoritatea rosii, cat si prin lateralul burtii. Sunt si putin gras, in niciun caz supraponderal sau obez, doar ca am burta marisoara si,, sani". De ce imi apar asa multe vergeturi deodata si daca ma apuc de sport/sala am sa scap de ele, sau macar sa nu mai fie asa evidente? Nu vreau sa aud de creme si alte chestii de 2 bani de la farmacie care nu au niciun efect, am folosit din astea pentru acnee si nu mi-au redus-o decat pe moment, ca mai apoi sa fie mai abundenta. Intreb pentru ca totodata ma apuc de tinut dieta si de sport, si vreau sa stiu daca scap si de ele prin asa ceva, sau sa le reduc la aproape inestetice. Multumesc!

2 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ai pielea sensibila. Stiu oameni slabi, dar care s-au inaltat foarte repede si au spatele plin de vergeturi. Este de vina pielea care este subtire si sensibila. Vei ramane cu vergeturi. Stai linistit.

| Afurisenia a răspuns:

Ai vergeturi tocmai pentru ca te-ai ingrasat. Ti se pare tie ca nu esti dar burta sanii si vergeturile dovedesc contrariul. Trebuie sa slabesti.