| ChimistulRapid32 a întrebat:

Am 15ani 85kg si 1.85 înălțime.
De luni as vrea sa ma apuc de sala (masa musculara), dar mai am grasime in corp, adică nu sunt foarte gras dar nici slim.
E prima oară când fac sala și am înțeles că pot arde grasime si pune masa musculara in acelasi timp.
Dau funda unui răspuns bun.
Multumesc!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ani nu este recomandata sala ci un sport in aer liber, un sport de echipa, care sa te ajute sa te dezvolti frumos, armonios si sanatos.
in plus, nu te costa nimic sa te inscrii la un Club sportiv din orasul tau. Alege un sport care ti-ar place si mergi zilnic sa-l practici, in felul asta vei avea satisfactii depline si te vei dezvolta foarte frumos.
Sala este recomandata adultilor, nu copiilor in crestere!