| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani, iar in vacanta de vara as vrea sa ma angajez la o firma din domeniul IT ca Front-End Developer.
Am inceput sa invat limbajele de programare necesare la varsta de 12 ani, iar acum ma descurca foarte bine.
Credeti ca m-ar angaja?

Răspuns Câştigător
| sergiu151 a răspuns:

Frate am înțeles tu creezi dar in ziua de azi majoritate sunt create ști sa rezolvi buguri macar? Si ai 16 ani nu vei fi loat in seama tr sa dovedesti, ai creat vreun site vreodată pentru cineva? Totusi eu la varsta ta cream site-uri pentru persoane, la vârstă de 18 ani am inceput sa lucrez la o firma la care lucrez si in prezent, mna deviez de la subiect, daca te simti pregatit sa lucrezi in asa ceva trimite-mi ceva facut de tine la id asta : gekogrk@gmail.com la firma care lucru se mai cauta cineva care sa facă site-ul cat mai cunoscut...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cel mai probabil nu te va angaja nimeni avand in vedere ca esti minor. Exista destui specialisti in domeniu, majori, cu experienta si chiar cu o facultate in domeniu. Nu se va complica niciun angajator cu tine, mai ales doar pentru cateva luni pe timpul verii.

Pe de alta parte ce famework uri stii? si cat de bine le stii? ca in loc sa te anagajezi la 16 ani mai bine ai pune mana si ai lucra la diverse proiecte open source sau ca freelancer sa inveti... ca mai ai de invatat

| sergiu151 a răspuns:

A da am uitat sa iti mai spun, poți intra chiar de maine daca te pricepi bineinteles pe bani si cum ești in timpul scolii presupun ca 2-4 ore pe zi ai putea lucrawinking