| ioneldan a întrebat:

am 16 ani si 1.78 m(seara) si 56 kg (dimineata). tata are 1.82m mama 1.60m. intrebarile mele sunt:

1.sunt mic pentru varsta mea? intreb din cauza ca un prieten care are 1.84-1.85 mi-a zis ca sunt sub medie.

2. pana la ce inaltime credeti ca o sa ajung la finalul cresterii?

3.ma pot apuca de sala la varsta aceasta? mi-ar dauna cu ceva?

funda!

Răspuns Câştigător
| 010123 a răspuns:

1- Nu esti mic; nu toti sintem construiti la fel, spre exemplu ai putea sa cresti mai mult in timpul liceului (daca vrei sa ajungi la 3m inaltime).
2- Lasa asta in seama naturii.
3- Da, te poti apuca, n-are cum sa-ti dauneze, e sanatos.
Sper ca- ti va fi de folos.
(P.S. Ce te intereseaza de ce spun altii? Lasa-i sa-si vada de treburi!)

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

E o înălțime destul de normală, pentru vîrsta ta.
În schimb ar trebui să mai pui pe tine măcar vreo 10 - 15 kilograme.

| OlariuRox a răspuns:

1 nu estiscund la varsta ta, 2 stai calm, nu vei ajunge de 2 m, maxim 1, 80-1, 90.
3 da te poti apuca de sala.