| Mariuss134 a întrebat:

am 16 ani și fumez de cateva luni dar fara stirea parintilor. Am probleme cu gatul dar nu este din cauza tigarilor.Curand trebuie sa ma duc la ORL, insotit de mama mea si vreau sa stiu daca doctorul respectiv isi poate da seama ca sunt fumator.

Răspuns Câştigător
| CosminCD a răspuns:

Nu-si va da seama. Cu toate acestea, sfatul meu: nu te apuca sa fumezi! Ajungi la momentul cand iti doresti sa te lasi si nu vei mai putea.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ca nu isi da seama, dar mai mult ca sigur te va intreba. Si nu e prea bine sa minti cand ti se pune un diagnostic

| Andreeush a răspuns:

Nu își dă seama, numai dacă te-ar trimite să îți faci o radiografie pulmonară și-ar da seama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha, deci te consideri mare rebel ca fumezi fără sa știe părinții, dar în același timp ți-e frica de mămică ta sa nu afle rolling on the floor hai ca am înțeles laughing oricum, doar dacă se uita la plămâni poate sa îți dea seama

| lilith16 a răspuns:

Nu, nu are treaba, orl se refera la gura, nas, urechi etc., nu poate vedea el plămânii sau sa ghiceasca

| MPersephone a răspuns:

Asa imi place, de aici te consideri rebel si fumezi, si de aici te temi mamica sa nu afle.