| DeepEyesClaudia a întrebat:

Am 16 ani si in momentul de fata trec prin experienta unei iubiri neimpartasite. Iubesc un baiat pe care nu il vad destul de des, nu stiu daca are sau nu prietena si, desi ne intelegem foarte bine, nu suntem la fel de apropiati cum este el fata de colegele lui. Nu stiu ce sa fac, acum imi este si mai teama sa-i spun ceea ce simt intrucat exista posibilitatea sa aiba prietena. Daca as sti ca are, as fi distrusa.

In al doilea rand, nu am cu cine vorbi despre asta, si asta doare si mai tare. Mamei, de exemplu, i s-ar parea mai mult decat ciudat sa auda de la mine ca-mi place de un baiat (nu am vorbit niciodata despre chestii de genul asta, plus ca ea ma crede inca un copil; si asa se mira ca am inceput sa-mi fac unghiile, sa ma duc la cosmetica etc.)

Nu stiu ce sa fac. Nu am mai avut prieten si daca as incerca sa ma apropii de el, mi-ar fi teama de reactia lui.

Răspuns Câştigător
| micutadhampir a răspuns:

Incearca sa incepi, incet-incet sa ii spui mamei tale ca ai inceput sa te uiti dupa baieti. Mamelor le e greu sa realizeze ca au crescut copii lor, de aia nu ii da bomba dintr-o data, spune-i putin cate putin ca sa ii lasi timp sa se obisnuiasca cu ideea. Acum, despre tip: nu aveti prieteni comuni, sa intrebi pe cineva daca el are prietena? Daca stai cu mainile in san, pierzi vremea si poate sa vina una mai curajoasa ca tine si sa ti-l sufle. Uite, iti dau un mp cu id-ul meu, daca vrei sa vorbim mai multe.

1 răspuns:
| Kalyn a răspuns:

In general baietii chiar daca nu sunt interesati o sa te respinga elegant, deci din acest punct de vedere nu trebuie sa iti faci griji.

de iubire nu se pune vorba, e o simpla iluzie la varsta ta dar daca iti place poti sa o numesti si asa.

daca are prietena, are prietena si nu ai cu ce schimba asta.

oricum ar fi "incercarea moarte n-are" si toate or sa treaca indiferent de rezultat.