| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU? Am 16 ani și sunt clasa a 10-a.

Nu pot învăța la chimie. Efectiv nu înțeleg deloc. Și acum posibil să rămân corigent.

Problema e că am luat la un test 8 (am avut voie cu caietele deschise) și acum profa s-a întors 180° și pe noi, ăștia care avem între 8 și 10 ne ascultă să vadă dacă nota e pe drept. Adică ea ne lasă să ne uităm în caiete și apoi ne ascultă să vadă dacă nota e primită pe merit? Sună foarte prostesc dar așa este.

Eu am un 2 la ea în agendă (pentru că nu mi-a mers microfonul și n-am putut răspunde) și a zis că se ocupă de noi după vacanță și mi-e frică că poate mai iau un 2 și îmi trece ambele note de 2 și rămân corigent.

Faza e că nu pot să mă plâng la părinți sau la dirigintă de acest șiretlic pentru că ea, în agendă, are trecut la motivul notei "lipsă activitate". Știu asta de la colegul de bancă care e nepotul ei.

Și mai e o problemă: profesoara pune 2 doar ăstora care nu sunt pupincuriști. De exemplu: o colegă, care nu e pupincuristă, a încurcat o valență și i-a pus 2. Un alt coleg, care e pupincurist, nu a știut o valență și profa a spus că se mai întâmplă.

Îmi pare rău că n-am înregistrat acele momente.

Să explic și chestia cu "lipsă activitate": eu mereu când am încercat să răspund, mereu a fost ceva incorect și nu mi-a pus plus niciodată (că ea așa face, pune plusuri pe activitate). Mă oftică sincer pentru că acel coleg pupincurist ia plusuri pe răspunsuri furate pentru că el aude răspunsul la cineva iar apoi urlă răspunsul și ia plusul.

Ce să fac TPU? Aș învăța dar nu reușesc să înțeleg, nu mă duce mintea și capul, mi-am făcut și scheme și foi cu lecțiile, nimic nu merge.

Chiar nu vreau să rămân corigent din cauza unei profesoare căreia îi place să fie pupată în fund.

Îmi cer scuze dacă nu s-a înțeles nimic dar sunt disperat.

2 răspunsuri:
| NarcisIfrim a răspuns:

Frate cand esti intr-o haita, trebuie sa fii lup.Cand intri intr-o hora trebuie sa joci.Asa si cu profa.Ii place sa fie pupata, atunci pupo si treci clasa.E asa de simplu.

| ElvisCC21 a răspuns:

Din pacate asa e peste tot. dar cred ca ar trebui sa incerci sa te dai pe langa ea, sa ii faci putin pe plac( pentru interesele tale) cauta pe cineva care te poate ajuta la lectiile din care va asculta incat sa iei un 6 si apoi fii putin fals. suna naspa dar asa merge in liceurile din Romania...