| alexiulian15 a întrebat:

Salut TPU, am 16 ani si vreau sa stiu ce trebuie sa fac ca imi fac si eu o iubita, eu sunt mai timid de fel (fara nici o gluma)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vorbești atâta tot, sa spui ceva interesant acolo, sa ai încredere în tine, sa nu fii cuprins de emoții, sa ai atitudine, și sa fi tu însuți.
Dacă nu spui nimic nimeni nu te va remarca decât dacă arăți ca un fotomodel, dar dacă scoți perle pe gura atunci e mai bine sa stai în banca ta.
Dacă ai pus aceasta întrebare e clar ca nu ai abilități de comunicare, abilități sociale, probabil nici personalitate.
Fata de care îți place o abordezi ști tu, nu contează ca vei fi refuzat, încerci și iar încerci pana înveți sa comunici, nu trebuie decât sa spargi gheata, dar dacă nu ai vorbele la tine cum se spune îți va fi greu fiindcă băieții timizi nu prea se fac remarcați în ziua de azi, sunt victimele bullyng. ului ( unii, care - s pampalai)
Tu ești timid ca ști și tu ca nu ai abilități de comunicare, ca nu ai încredere în tine, stai prost cu morala, ști și tu ca ai probleme mari de adaptare, de comunicare, de a aborda o fata de asta ești timid, dacă treci de aceste bariere o sa vezi ca nu vei mai fi timid, ci extrovertit, o sa ți sa para prea ușor cu unele fete, deja le vei desconsidera tu, fiindcă îți va creste exploziv încrederea de sine.
Dacă ști ca nu au charisma, personalitate atunci mai bine ar fi sa lucrezi mult la dezvoltarea ta proprie fiindcă daca scoți doua cuvinte îți spun e acum ca vei fi catalogat un alt anost al societăți, și pierde vara.

Dacă vrei sa te auto depășești trebuie sa umbli cu un anturaj de la care ai ce învață, mai ceri un sfat, și asa poți sa progresezi.

3 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

Ești tinerel (copil). Ai timp sa te schimbi mult și bine stai liniștit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să fii tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista un algoritm. Cel mai bun sfat ar fi sa te lasi condus de instinct, caci ala nu greseste niciodata.