| DaizDaianis a întrebat:

Am 17 ani și jumătate!
Nu știu dacă sa o numesc o problema sau nu...deci pana acum 1/2 săptămâni aveam foarte putin par pe fata gen câteva fire in barbie, mustață, și câteva fire pe care le puteam numără pe degete prin părți, gen de la perciuni in jos, iar acum deja mi-a crezut exagerat de mult, asta in mai puțin de 2 săptămâni și continua sa crească, e normal sa mi crească atât de repede? Adică așa deodată, a izbucnit, nici nu ma așteptam la asta
PS: nu am folosit ulei de ricin sau alte solutii pentru creșterea parului facial
Vouă cum va crescut barba? In timp? Sau așa deodată ca mie?
Mi-ar place sa am o barba, sa ii dau forma etc, mereu mi-am dorit, dar mi-e frica sa nu fie ceva grav.

Răspuns Apreciat de Editori
| Violleta2022 a răspuns:

Esti la adolescenta si hormonii tai isi fac de cap, cand o iau razna, cand sunt mai potoliti.
Probabil ca acum au fost stimulati cu ceva sau de ceva, de au erupt atat de rapid, dar este cunoscut ca uneori ai perioade rapide de crestere, alteori foarte incete.
Ia-o usor si vei vedea ca-i bine.
Nu trebuie sa-ti lasi barba, ai doa 17 ani... mai bine inveti sa folsesti aparatele de barbierit si mai tarziu in viata, poti sa lasi si barba.

3 răspunsuri:
| Vasile_Petrut_Catalin_1996 a răspuns:

Nu este cv anormal sa ai barba la 17 ani e chiar un look unele fete i se par atractiv și mai matur ceea ce este bine acum depinde de tine ce alegi succes.
Funda?

| LucianMusic a răspuns:

Eu am 15ani. Am barba de la 12 ani. La 14ani a inceput sa imi creasca par pe piept etc, acum am par peste tot si barba crescuta complet.

| sebigoga a răspuns:

Cel mai bine era si te razi cu bigul, nu sa folosesti tot felul de uleuri etc. am 12 ani si imi ''rad'' mustatawinking usor usor creste. incearca sa tio razi o data la 2 saptamani fa asta timp de o luna si dupa las-o sa creasca si ai sa vezi rezultatelewinking

| Skippy223 a răspuns (pentru sebigoga):

Rasul cu lama sau masina sau orice altceva nu afecteaza cresterea parului facial.
Nici macar creme/uleiuri nu sunt care sa ajute la crestere - iar cele care exista nu dau rezultate sau sunt din start fake-uri.