| Qualquai a întrebat:

Salut TPU,
Am 17 ani si se pare ca de vreo săptămână am intrat intr-o stare de confuzie cu mine însumi (doar 3-4 zile au fost foarte accentuate si cand zic foarte ma refer ca efectiv credeam ca înnebunesc).Dar se pare ca am dat un sens destul de bun acestei chestii,mi-am revenit cat de cat, însă stiu ca mai am de parcurs un drum destul de lung care, sa fiu sincer, va fi destul de greu.
Ceea ce vreau sa va intreb pe cei care aveti habar despre ce vorbesc:Este normal ca la varsta mea sa pățesc asa ceva?
Realizez ca asa de rea cum e situația e bine ca nu s-a intamplat cand as fi fost intr-o relație sau pe cont propriu.La psiholog/psihiatru nu am apelat si nici nu doresc să apelez.Numai daca simt ca ma duc pe...

Răspuns Câştigător
| slayer09 a răspuns:

Fa-ti ordine in viata, nu mai cauta bogatii, sex, si altele care iti aduc placere. Viata e facuta sa iubesti, sa imparti bucurie celorlalti, sa iubesti neconditionat, nu te mai stresa, uita de toate problemele lumesti, bucura-te cu familia, iesi la aer, in parc, la munte, unde e frumos, si bucura-te de frumusete, si nu incerca sa te mahnesti si sa dai importanta si putere gandurilor care te tulbura, opreste-le, schimba-ti concentrarea daca vine vreun gand, si daca faci asta in fiecare zi, vei fi mai fericit.

1 răspuns:
| Linda a răspuns:

E foarte obisnuit ce simti tu. Pana la 20 de ani, deseori te simti confuz. Iti recomand sa citesti cartea Vindecarea copilului interior de Stefanie Stahl. Mult curaj si perseverenta iti doresc.