| FCF a întrebat:

Am 17 ani sunt clasa a 11a si de 4 luni imi place de mor de o colega si nu stiu ce sa fac. Poate o sa spuneti ca ati mai auzit textu asta etc. Faza e ca eu nu sunt deloc fraier/pampalau, sunt respectat in liceu pnm. Dar problema e ca sunt rusinos fata de ea si nu am nicio idee ce sa fac, mai ales ca se apropie valentines day si asta ar fi o ocazie foarte buna, sunt dispus sa ii ofer ceva. Eu ma mai uit la ea prin ore si cateodata se uita si ea la mine, am mai iesit la suc cu mai multi colegi, am vorbit cu ea, am facut-o sa rada, dar la scoala nu am deloc tupeu sa o bag in seama...deabia o salut. Am iesit in club cu ea si cu niste prieteni si eu ca prostul m-am imbatat si nu am dansat cu ea, ea s-a plictisit cum era normal si a plecat..si a doua zi cand mi s-a spus ce prost am fost imi venea sa ma bat singur. Cand mai vorbesc cu ea asa imi zambeste, imi acorda atentie, dar nu stiu ce sa cred ca nu imi da nici un semnal clar. Ea sta cam la 5- 10 minute de mine. Ea este cam tot asa de timida ca mine mi-am dat eu seama. Mereu ma gandesc la ea si nu pot sa dorm din cauza asta si nu mai am ochi pentru alta fata. Am apelat la comuntiatea asta pentru ca sunt chiar disperat, la modul ca imi dau seama cat de prost sunt ca sunt timid si nu prea o bag in seama, mi-au zis si prietenii sa ma bag pe ea, dar nu am nicio idee cum. Daca e mai cereti-mi informatii, dar va rog dati-mi un sfat. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

O inviti undeva, si dupa va cunoasteti mai bine, va obisnuiti unul cu altul, dar sa fiti doar voi doi.

| SkyPilot a răspuns:

Primul lucru ar fi sa nu mai bei, mai ales de fata cu ea. Fetele nu au chef de betivani.
Incepi prin a o saluta si a-i zambi de cate ori o vezi. Ofera-i cate o floare (si atentie, nu "esti dispus" ci o faci din toata inima!). Fa-i complimente (arati bine azi, ai ochi frumosi, imi place zambetul tau). Ofera-te sa o conduci acasa dupa ore. De Valentine's daca te tine buzunarul, ofera-i o mica bijuterie de aur. Ar mai fi o idee: te ducii la ea si o rogi sa te ajute cu o idee de Valentine's pentru o fata pe care o placi mult. Cand vine Valentine's ii oferi ce ti- spus ea happy

| FCF explică (pentru SkyPilot):

Ok mersi o sa incerc!