| eleky47 a întrebat:

Am 19 ani si din cauza mai multor insuccese in a imi face o relatie am renuntat temporar la a fi disperat. Ajunsesem sa fiu disperat ca sa obtin o relatie cu o fata dar mi-am revenit dupa ceva timp. Problema este ca sunt mai introvertit si de asta nu prea am prieteni, acum probabil as da orice sa nu fi fost in anii care au trecut asa introvertit. Pot spune ca am incercat si se simte o schimbare, parca sunt mai deschis. Acum ca a venit aproape vara as vrea si eu sa ies la o terasa, la o vorba ceva dar nu prea am cu cine si ma macina gandul asta ceva asemanator unei depresii. Nu stiu ce sa fac, chiar mi-as dori sa am un fel de gasca cu care sa ies macar de 2-3 ori pe saptamana. Ce sa fac? Nu as vrea sa ajung la depresie.

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

E bine, incearca sa iti faci noi prieteni si vor veni si iubitele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E inutil sa ai o gasca. De ce naiba nu ai ramas introvertit?

| IoanaRoman09 a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu sa-ti faci prieteni noi : )) Fii putin mai deschis si s-a rezolvat...pana la urma daca nu te plac si au de comentat si barfit despre tine ce?
Cauti alte persoane cu care te poti intelege pana iti vei intemeia acea "gasca" : ))

| Chubby2104 a răspuns:

O gașcă te poate influența cu multe lucruri negative, dar nu îți zic acum că ar trebui să rămâi închis în casă gândindu-te la nemurirea sufletului; frate, doar nu esti vampir. începe de la zero cu toți și toate. devină altă persoană. normal că asta nu o să se întâmple pocnind din palme, dar cu timpul totul o să se schimbe. succes în găsirea unui prieten sau a unor prieteni care să te facă fericit.