| BitKode a întrebat:

Am aceiasi problema de 1 an! Incerc sa cuceresc o fata pe care o iubesc, i-am spus ca o iubesc dar ea a fost 50-50 nu mi-a spus nici ca ma place nici ca nu ma place. A spus ca ma place un pic acolo. Am mai vorbit cu ea si intr-o zi am vazut-o suparata.Am intrebat-o ce a patit si mi-a spus ca s-a certat cu o prietena. In ziua aceea am intrat pe facebook si am vorbit cu ea pana la 3 dimineata.Atunci mi-a zis ca sunt cel mai bun prieten al iei si ca in momentele astea doar pe mine ma vede si prieten si frate si iubit. I-am spus daca vrea sa avem o relatie si a spus ca poate. Ei ii plac baietii mai muschiulosi si eu m-am apucat de sala. Deja am dat putie kg jos si mereu imi zice ca e bine si ma motiveaza. Intr-o zi m-am apropiat de ea si am sarutat-o. Ea a stat putin nehotarata incercand sa se dea inapoi dar pana la urma a acceptat. De cateva zile o mai intreb pe facebook " ce faci iubire " sau chestii din astea (ea stie ca asa o alint si nu prea se supara) dar ieri si azi a zis bine si atat, am intrebat-o ce a patit si mi-a zis prima data ca nimic. Cand am intrebat-o iar ceva i-am spus sa imi zica numele la o melodie careia ii place ei si a zis nu stiu, lasa-ma! Nu stiu ce sa mai cred! Ce se intampla cu femeile astea? Intr-o zi parca sunt niste ingeri iar in altele parca sunt diavoli? Ce sa fac sa fiu cu ea? Oare ma vrea sau face asa doar sa nu ma piarda ca prieten? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Probabil ca nici ea nu stie ce vrea-din raspunsul "poate"-rezulta nehotararea ei.Un lucru este clar, ca te vede ca pe o persoana apropiata, dar nu este decisa daca sa fie sau nu cu tine.

2 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Te vrea doar ca prieten clar, acum parerea mea este ca trebuie sa iti cauti alta, odata ce ai fost in friend zone, acolo ramai... fata te-a catalogat ca prieten si atat, nu cred ca va fi o relatie intre voi, sper sa ma insel. Sfatul meu e sa ramai prietena cu ea si sa iti cauti alta fata, sau sa vorbesti cu prietenele iei sa iti bage pile... Sper ca te-am ajutat, bafta si succes!happy

| Zabbyel a răspuns:

happy ia-o mai usor cu ea
pe moment fi doar prieten