| Gabriel2606 a întrebat:

Am avut o colega care am vorbit cu ea pana in clasa a-8-a si de atunci am mai vorbit foarte putin iar mie imi si place putin de ea. Ceva sfaturi sa pot sa fiu amic apropiat cu ea?

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Ar trebui să știm mai multe detalii. Dacă locuiți aproape sau dacă după a 8-a mergeți la același liceu etc. În principiu ar trebui să cauți să formezi un anturaj care să o includă și pe ea. O poți aborda direct sau poți forma echipă bună cu prieteni de-ai ei, să devină prieteni comuni.

| 70gabriela70 a răspuns:

Buna!
Ai avut o colega cu care ai vorbit*
Incearca sa lasi fetele si sa te axezi mai mult pe scoala. Te va ajuta mai mult in viata.