| LOONY a întrebat:

Am cam facut niste chestii care au deranjat o persoana, acum mi-am dat seama ca am gresit si gesturile si toate iesirile care le-am avut la momentul respectiv nu au fost normale si as vrea sa imi cer scuze, dar nu stiu cum.Imi este destul de greu sa ma duc in fata acelei persoane sa ii spun imi cer scuze si totusi doar un "imi cer scuze" mi se pare putin. Apropo acea persoana este o tipa care am observat ca a deranjato destul de tare ce-am facut.Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| BubbleWhitee a răspuns:

Dacă nu-i spui față în față nu rezolvi nimic.Eu în locul tău m-aș duce și i-aș spune așa:
"Îmi pare foarte rău pentru comportamentul meu de atunci, dar a fost o chestie necontrolată...te rog să mă scuzi".Și va înțelege sigur. happy Succes

| Neena a răspuns:

Depinde ce ai facut daca ceva serios cu citeva scuze nu rezolvi nimic thebuie ceva original de la care sa zimbeasca deodata si sa uite de suparate pot fi niste lucruri naive in orce caz fii foarte insistent fetele iubesc rugate. Fao sa se uimeasca complet si in cazul cela nici nu va trebui sa vorbesti multe va fi totul clat. stiu persoane care ai cumparat un buchet de flori si la repaus la scoala fata de toti elevii s-a pus intr-un genunchi si sia a zis doar scuze imi pare rau ma scuzi? Sau stiu caz atunci cind ea nu la scuzat si el a mers toata ziua dupa ea fara ca sa zica numic i-a zis ca nu o slasa in pace pina cind nu il scuza. Poti sa cumperi citeva baloane cu heliu si iti ceri scuze ca un copil mic e haios si inca vorbind cu un glas comic de la heliu. Cufratele eu mam inpacat o data cu ajutorul unei prazituri am plecat la el si vorbeam dulce si a zis ca nu ma scuza dar eu stiu ca ii plac dulciurile si eu dazamagita am zis bine plec sa maninc in singuratate si a zis apoi da macar ce fel de prajitura si de la asta am inceput a discuta. Iar iarna i-am ajutat unui prieten sa lipeasca afise pe drumul pe care merge acasa prietenalui in care cria ca ii pare rau si o invita la pitarie pentru a se ipaca difinitiv.