| LolaLOL98 a întrebat:

Am cumparat saptamana asta un laptop cu sistem de operare free dos. Acum l-am primit, l-am deschis si imi apare fundal negru, ceva scris si imi da sa scriu eu in continuare de la >"C:\.". Ce trebuie sa ii fac? Maine vreau sa il duc cuiva sa imi instaleze windows 7 sau 8 daca se poate. Pana atunci, cum pot sa il deschid sa vad ce are in el?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai deja l ai deschis. mai mult de atat nu ai ce vedea ca nu ai niciun sistem de operare decat acel free dos. poti sa intri in bios sa vezi info hardware

| Cyrano a răspuns:

Nu poti sa intri decat in Bios. Inca nu ai un sistem de operare instalat.