| Maxxxi a întrebat:

Salut TPU, am dat comanda de un laptop pe Altex, am platit cu cardul și mi s-au confirmat și mi se trimite pe mail că o să se trimită comanda. După 2 zile primesc email că produsul nu mai e sigur daca e in stoc și comanda e în așteptare și că o să revină ei cu un mesaj după ce mai verifica. Au trecut 3 zile și nimic. Am citit pe internet că la unii oameni au rămas cu comanda in așteptare permanent și banii nu i-au mai putut lua înapoi. Momentan suma pe care am plătit-o cu cardul e pusă la categoria "sume blocate" și acum nu știu ce să fac, banii nu mai sunt pe cardul meu. Sa aștept sau sa anuleze comanda, dar dacă anulez comanda banii îmi mai da înapoi? Cum sa fac, vouă vi s-a întâmplat?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Asa ceva se cumpara din magazin fizic. Il probează.
In Altex nu mai am incredere.

| dannyel86 a răspuns:

Mai astepti 2 zile, apoi ii suni (sa-ti spuna telefonic cum sta treaba cu stocul). Daca nu il mai au, anulezi comanda si vei primi banii inapoi (nu imediat, dar ii vei recupera). Apoi cauti produsul dorit la un alt vanzator online.