| AnonimulCurios a întrebat:

Salut TPU

Am fost invitat la un gratar, iar eu am refuzat...

Acum ma simt prost, ca poate persoana care m-a invitat s-a suparat pe mine. sad

Ma ajutati cu un sfat?

Funda!

Răspuns Câştigător
| Anonima888 a răspuns:

Da-i acelei persoane o explicatie,destul de convingatoare(de ex. nu te-au lasat parinti,nu te-ai simtit bine, ai avut alte treburi), lasa-i un mesaj sau spune-i fata in fata, va intelege, cu siguranta! :*Succes

4 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

De ce să te simți prost? Ai fi preferat să mergi la un grătar unde nu ți-ai fi dorit să fii, să te plictisești, iar apoi să regreți? Nu cred.
Și ce dacă s-a supărat pe tine? A fost alegerea ta. Ar fi trebuit să o respecte. Nu ești obligat să mergi într-un loc unde nu vrei.

| epurasu a răspuns:

Daca la un gratar nu ai mers, ma intreb dar daca te chema sa il ajuti la ceva munca mergeai!? asa simt eu ca nu! trage concluzia singur!

| Shattered a răspuns:

Asta e tragic. N-ai nicio obligatie fata de nimeni. Daca nu vrei sa mergi, atunci n-o fa. Daca te simti atat de prost cere-ti iertare si justifica-ti absenta.

| AlcolikSmile a răspuns:

Buna.

Suna persoana respectiva sau ia legatura cu ea si spune-i doar ca nu poti fi prezent. Nu ai de ce sa dai explicatii amanuntite.
Intreaba daca este vreo problema din cauza ca nu vei fi prezent si spune ca-ti pare rau.
Poate vei merge la urmatorul, poti mentiona si asta.

Bafta happy