| FSPRO a întrebat:

Am inaltimea de 1.76m si nu am avut niciodata o explozie de crestere, am 17 ani. Ceea ce vreau sa spun este ca in fiecare an am crescut cate putin si nu am explodat deodata. Intrebarea mea este: Inca mai am potential sa mai cresc? As vrea sa achizitionez produsul numit Pro-Gh care stimuleaza cresterea.
Tata are 1.73m si mama 1.57. Sunt un tip activ, trag putin de fiare, joc fotbal. baschet cateodata. De asemenea, am o carte de exercitii care imbunatatesc inaltimea si am inceput sa le fac acum două zile. Aş vrea sa stiu daca dupa ce isi fac efectul si imi adauga cativa cm la inaltime, iar apoi ma opresc din a le face, inaltimea imi va scadea inapoi? Cat despre aceste exercitii, sunt exerctii care imbunatatesc postura.
Aş vrea macar un 1, 80.
Va rog, fara raspunsuri gen "Accepta-te asa cum esti".

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Inaltimea e determinata genetic, ce inaltime vei avea nici un sport, hormon numai poate interveni in acel scop genetic, ai 17 ani si vei mai creste natural inca 4, 5 cm mai mult nu cred, baschetul nu inalta copii de mici sunt selectati desigur avand inaltime mare, nici acel hormon nu creste daca asa ar fi cu toti am avea 1, 90, parerea mea manca sanatos, fa sport pentru sanatatea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistit frate vei cerste cu timpul, de abia acum incepi sa te dezvolti.
Daca ai 1.76 fii sigur ca in cativa ani o sa ajungi la 1.90 si o sa iti doresti sa fi fost mai scund.