| Aztecul a întrebat:

Am inceput sa trag de fiare de la varsta de 15 ani. Acum am varsta de 21 ani si in toti acesti ani a devenit un stil de viata. In acesti ani m-am sacrificat pentru a avea rezultate cat mai bune. Am renuntat cam la tot ce e posibil ( mancare fast food,bauturi,distractii,concedii ). Ma tot gandesc ca va veni ziua in care va trebui sa ma las dar nu stiu cum o sa ma pot acomoda. Sincer, am devenit un obsedat de sala. Daca ma las am impresia ca cei din jur vor rade de mine, isi vor bate joc de mine, ca fetele nu se vor mai uita la mine si chestii de genul asta. Voi ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RobertMoon a răspuns:

Iti recomand un lucru. Daca nu esti sportiv profesionist sau nu participi la concursuri sa o iei mai usor. Tu faci totul pentru tine, ca orice amator. Nu rade nimeni de tine daca te lasi, ai vazut fete pe strada doar cu musculosi sau ce? Atractia fizica e una, iar ce ai in tartacuta e alta, poti avea trup de zeu din Olimp, dar daca nu gasesti un echilibru intre mental si fizic in relatiile cu cei din jur esti nimic. Reflecta la ce am spus si trage singur concluziile, succes.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am renuntat cam la tot ce e posibil..."

și atunci, care e finalitatea stilului de viață adoptat acum șase ani?

| LPCTSTR a răspuns:

Păi, te poți considera "muscle man" sau "culturistul cu mușchi invizibili"?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te tot gândesti...te minti singur, adevarul este ca nu mai ai motivatie in salã, nu gasesti scuze cum ar veni o zi in care trebuie sa te lasi. Dacã ai fi motivat nu ai mai zice asta, poti sa faci si pâna la batrânete, este monotonie la tine, schimba exercitiile si programul, incearcã chestii noi si metode care nu le-ai mai facut, pânã acum.